Що таке іригатор ротової порожнини і навіщо він потрібен?

Іригатор - це сучасний апарат для підтримки гігієни ротової порожнини на гранично високому рівні, його бажано використовувати після чищення зубів зубною щіткою. Принцип дії апарату полягає в подачі тонкого струменя рідини під напором в міжзубні проміжки, під незнімні зубні протези.

Іригатор складається з гідронасоса, ємкості для рідини, ручки і змінних насадок. При його включенні компресор створює тиск і вода подається до ручки з певною силою. Струмінь рідини в порожнину рота може подаватися розпорошеною, пульсуючою або постійною струєю. Дані режими ви можете регулювати самі.

Існує кілька видів насадок для іригатора:


  • для очищення язика - так як на спинці язика накопичується просто величезна кількість мікроорганізмів, які викликають проблему галітоза, то його чистка - така ж важлива задача, як і чищення зубів;
  • стандартна;
  • ортодонтична , у якій на кінчику є щетинки, щоб вичищати ортодонтичні конструкції;
  • пародонтологічна має тонкий еластичний гумовий кінчик, щоб прибирати наліт і мікроби з кишень і зрошувати їх;
  • для видалення нальоту;
  • насадка-щітка.

Кому потрібен іригатор?

Стоматологи рекомендують його використовувати практично всьому населенню планети, тому як гігієна порожнини рота, аромат свіжого дихання, зменшення захворювань тканин пародонта і зубів потрібні всім.

Є тільки два відносних протипоказання, коли використання апарату небажано. Це випадки у людей із загостренням захворювань періодонта і у дітей дошкільного віку, які ще й зі звичайною зубною щіткою можуть не справлятися без сторонньої допомоги.

Робота іригатора віддалено нагадує проведення гігієни за допомогою флосса (зубна нитка). Принцип такий же - видаляти залишки їжі і відкладень між зубами, але плюс до цього апарат виконує і ще ряд корисних функцій. Зараз поговоримо про це:

Чистка важкодоступних місць. Струмінь рідини легко вичистить весь наліт під коронками на імплантатах, мостовидні протези, ортодонтичні конструкції, при наявності пародонтальних кишень, оголенні біфуркацій коренів і при скупченості зубів. Погодьтеся, що наша зубна щітка, нитка і розчини для полоскань з цією проблемою не впораються, на жаль.

Також апарат робить масаж слизових оболонок порожнини рота і ясен за рахунок тиску струменя рідини. Відбувається посилення місцевого кровообігу, що просто чудово позначається на стані ясен і періодонта. Особливо це важливо для пацієнтів з гінгівітом і періодонтитом.

Так як іригатор крім звичайної води може подавати і спеціальні рідини, які можуть містити антисептики, фтор, кровоспинні речовини, то у нього з'являється і ще парочка чудових функцій - антисептична і протизапальна .

Як же користуватися іригатором?

А користуватися ним дуже просто! Використовуйте пристрій після щовечірньої чистки зубів. Для цього резервуар заповніть водою або спеціальною рідиною, розмістіть насадку до поверхні ясен під кутом 60-90 градусів, нагніться над раковиною, щоб вода могла безперешкодно стікати, і включіть прилад. З метою проведення гігієнічної антисептики, проводите очищення всієї порожнини рота.

Вся процедура за часом займає від 5 до 15 хвилин, не більше!