Реставрація фотополімером є одним з найнадійніших і естетичних напрямів в сучасній стоматології. За допомогою фотополімерних матеріалів можна не тільки вилікувати карієс, встановити пломбу, але і якісно відновити форму зуба до початкового стану.
Реставрацію зубів фотополімером проводять, якщо:
- Потемніла емаль;
- Залишився тільки корінь зуба;
- Лікування звичайним способом не ефективно;
- Змінити потрібно форму, колір або розмір зуба;
- Заважає рухливий зуб;
- Є тріщини і відколи;
- Зубний ряд є нерівний.
Методика відновлення за допомогою фотополімера
Лікар наносить фотополімер на оброблену поверхню і формує нову, матеріал застигає тільки під ультрафіолетовим світлом від стоматологічної лампи. Після затвердіння матеріалу, який отримав задану стоматологом форму, його шорстку поверхню ретельно полірують, якщо цього не зробити, вона буде фарбуватися. Для захисту зуба від харчових барвників застосовують різноманітні стоматологічні лаки.
У разі, коли ціла тільки коренева частина зуба, в канал встановлюють штифт, а вже на нього наносять формуючу масу.
Чим реставрація відрізняється від звичайного пломбування?
Сьогодні стоматологи набагато дбайливіше відноситься до зубів, таке поняття, як «пломба з фотополімера» йде в минуле. Лікування поєднується з повним відновленням і нарощуванням первісної форми, розміру і підбором кольору емалі. Щоб така послуга виявилася якісною, а немаленькі гроші не були викинуті на вітер, потрібно вибирати клініку, в якій є напрацьований досвід роботи з фотополімерним матеріалом і є професійні фахівці.Потрібно знати, що правильно встановлена фотополімерна пломба не випаде, якщо ж це сталося, необхідно в наступний раз вибрати іншого лікаря, тому що це значить, що в цій клініці працюють фахівці недостатньої кваліфікації.
Основним завданням гарного професіонала є не ізолювання пульпи від подразників у вигляді гарячої, холодної, кислої та солодкої їжі, а повне відновлення зуба. Сторонній людині не повинно бути помітно, що зуб було нарощено.
У яких випадках фотополімер не зможе допомогти?
- Зазвичай фахівець попереджає, що зуб відновленню не підлягає і пропонує виготовити для нього коронку. Часто це відбувається, якщо корінь дуже слабкий;
- Якщо в корені йде запальний процес, залікувати його полімером не вдасться;
- Не можна закріпити фотополімером зуби, яким діагностовано 4-я стадія рухливості;
- Не можна відновити два відсутніх поруч зуба.
Вибір матеріалу для реставрації
Зазвичай пацієнти вибирають фотополімер за вартістю, але в цьому питанні не все так однозначно. Чим відрізняється матеріал, знає тільки лікар, не обов'язково найдорожча пломба буде служити довше.
Фотокомпозит, у якого вище ціна, буде добре оброблятися, красивіше блищати, але це не гарантує його міцність. Іноді, недорога, що відрізняється за кольором пломба, може служити на жувальних зубах дуже довго. Звичайно, і найдешевший матеріал не варто вибирати, швидше за все, при його придбанні і використанні ніхто не дасть гарантію якості.
Догляд за відреставрованими зубами
Тим, хто хоче зберегти оновлену емаль зуба, ні в якому разі не можна гризти щось тверде. Хоч вона і дуже міцна, але композит може і не витримати перенавантаження. Пацієнтам, які продовжують вживати чай, кольорові соки, каву, червоне вино, потрібно бути готовими до того, що зуби змінять своє забарвлення і будуть відрізнятися від тих, які не реставрувалися.
Для чищення необхідно використовувати м'яку щітку і зубну пасту, яка містить абразивні частинки. Лікарі не рекомендують використовувати зубочистки, очищати простір між зубами можна за допомогою спеціальної нитки.