Протезування на імплантах

Протезування на імплантатах - це інноваційний спосіб відновлення зубів. Протези на імплантатах дозволяють не тільки домогтися гарного естетичного ефекту, а й повністю відновлюють жувальну функцію. Імплантат - єдиний протез, який функціонує так само, як живий зуб, і здатний витримувати значні навантаження при жуванні.

Як влаштований протез на імплантатах

Протез складається з трьох частин:

1) титанового імплантату, який вживляється в лунку видаленого зуба;
2) абатмента - титанової головки, яка прикручується до імплантату і є основою, на яку буде встановлена ​​коронка.
3) Штучної коронки, яка повністю імітує справжній зуб, як за кольором, так і за формою.

Переваги зубних протезів на імплантатах перед іншими видами зубних протезів

Незнімне протезування

Альтернативним способом протезування при відсутності одного або декількох зубів є протезування за допомогою зубних мостів. В цьому випадку "підвішені" на опорних зубах коронки виконують лише естетичну роль. В результаті відбувається атрофія тканин щелеп в області штучної коронки, а у разі надмірного навантаження страждають опорні зуби, що з часом може порушувати прикус.

Застосування протеза на імплантат дозволить повноцінно використовувати штучний зуб: він не буде відрізняється від "рідних" ні візуально, ні функціонально.


Знімне протезування з використанням імплантатів

У ситуації, коли є необхідність в знімному протезуванні (наприклад, коли відсутні всі або більша частина зубів на щелепі), вживлення декількох імплантатів дозволяє домогтися міцної фіксації конструкції. Крім того, при повністю беззубій щелепі вживлення імплантатів - це часом єдиний шанс уникнути носіння пластинкового знімного протезу, який фіксується в роті присмоктуванням і, звичайно, набагато гірше виконує свою жувальну функцію.

Знімні протези на імплантатах надійно утримуються на своєму місці. Завдяки наявності опорних точок, з'являється можливість застосування сучасних бюгельних знімних протезів, що представляють собою металеву дугу з прикріпленими до неї штучними зубами. Такі протези не порушують артикуляцію (вимова звуків), вони майже не відчутні в роті (на відміну від пластинчатих конструкцій, базис яких займає практично все тверде піднебіння).

Нарешті, знімні зубні протези на імплантатах, що фіксуються до опорних точок за допомогою сучасних замків-аттачменов, не поступаються справжнім зубам в естетичному плані.

Як відбувається процес імплантації зубів

Під місцевою анестезією лікар робить надріз ясна в області лунки відсутнього зуба і вкручує титановий гвинт. Після цього на слизову оболонку накладається невеликий шов, і пацієнт відправляється додому.

Через 3-6 місяців, протягом яких імплантат "обростає" кістковою тканиною і надійно фіксується до щелепи, до нього прикріплюється абатмент, на який фуксується коронка, або інша протезна конструкція (міст, знімний протез).

Умови, необхідні для проведення протезування на імплантатах і успішного вживлення імплантату в кістку

Як і будь-яке лікарське втручання, процедура імплантації має свої показання та протипоказання. Більш детальну інформацію з цього приводу можна дізнатися на прийомі у лікаря-ортопеда.

Перед проведенням операції повинно бути проведено лікування всіх зубів, а також захворювань пародонту і м'яких тканин, якщо такі є.

Після вживлення імплантату обов'язково проводити чистку зубів не рідше двох разів на добу. Ретельна гігієна порожнини рота виключає можливість інфікування післяопераційного шва, сприяє швидкому загоєнню м'яких тканин і слизової оболонки в зоні операції.

У клініці Сучасної Сімейної Стоматології для вас працює цілий штат стоматологів - терапевтів, ортопедів і імплантологів, в тому числі докторів і кандидатів медичних наук. Наша клініка рада запропонувати своїм пацієнтам не тільки індивідуальний підхід до вирішення проблеми, а й доступні ціни на послуги.

Для того щоб записатися на прийом в клініку сучасної стоматології, досить подзвонити по одному з номерів, вказаних в розділі контактів на сайті.

Не відкладайте на завтра візит до стоматолога, подаруйте собі здоров'я і красиву посмішку вже зараз!