Після установки брекетів, за ними потрібно навчитися правильно, доглядати. Пацієнти, які проходять лікування з використанням брекет-систем, повинні знати деякі нюанси, пов'язані з чищенням ротової порожнини. Оскільки постійна наявність брекетів в порожнині рота створює проблему недостатнього очищення міжзубних проміжків, сприяє застреванию залишків їжі між компонентами брекет-систем, догляд за ними полягає, перш за все, в ретельному дотриманні правил догляду за порожниною рота.
Чистка ротової порожнини з брекетами, непросте заняття, і крім звичайної зубної щітки, знадобиться ще багато пристосувань. В першу чергу, необхідно мати щітку з V - подібним вирізом на щетині, тільки таку щітку можна використовувати для чищення зубного ряду з брекет-системою. Зубна щітка такого типу, не повинна бути занадто жорсткою, це може нашкодити зубам і яснам. Так само знадобляться йоршики і флоси. Йоршики використовуються для чищення ділянок поверхні зубів, які закриває дуга брекет-системи.
Флоси - призначені для чищення між зубами, це відмінний спосіб для видалення залишків їжі. Всі ці пристосування, можна придбати в аптеках, однак потрібно навчитися їх правильно використовувати.
Дуже часто, при чищенні звичайною зубною щіткою, можна нанести яснам і зубам невеликі травми, які можуть привести до запалення в подальшому, тому до гігієни порожнини рота, з встановленою брекет-системою, слід поставитися максимально відповідально. Чищення зубів з брекетами, повинне відбуватися вранці, і ввечері, після прийому їжі. Так само, протягом дня, необхідно полоскати ротову порожнину спеціальними ополіскувачами, це буде прекрасним доповненням до ранкового та вечірнього чищення зубів.
Чищення необхідно проводити дуже обережно, так як брекети тримаються на клейовій основі, і при неправильному або жорсткому чищенні, є ризик того, що брекет може відклеїтися. Якщо це все ж таки сталося, терміново зверніться до свого стоматолога, і від відновить брекет-систему.
Дуже часто, ті, хто використовує брекет-систему для лікування, стикаються із запаленням ясен, пародонтитом, і іншими неприємними хворобами. Однак правильний догляд за зубами, допоможе усунути цю проблему і вчасно попередити її.
Ортодонтичне лікування часто ускладнюється утворенням крейдової плями в місцях прикріплення брекета до поверхні зуба, гіпертрофічним гінгівітом (запаленням ясен), а також пародонтозом. Однак, ретельний догляд, дотримання правил гігієни порожнини рота, спостереження фахівців допомагає уникнути демінералізації зубів, і допоможе знайти чарівну посмішку.
Більшість людей відчувають дискомфорт в тій чи іншій формі, після того як вперше встановлюють брекет-систему, або після налаштувань в процесі лікування. На самому початку лікування, зуби можуть стати чутливими до тиску протягом трьох - п'яти днів. Зазвичай пацієнти можуть впоратися з цим дискомфортом за допомогою того ж знеболюючого, яке, наприклад, вони п'ють від головного болю (лікар порекомендує, яке саме знеболююче використовувати). Губи, щоки і язик теж можуть бути роздратованими протягом однієї - двох тижнів. Далі, в процесі, вони зміцнюються і поступово звикають до наявності в роті сторонніх тіл. Для зниження подразнення можна застосовувати спеціальний ортодонтичний віск, який наклеюється на брекети і інші гострі частини брекет-системи.
Пацієнти з брекетами повинні уникати жорсткої, липкої і в'язкої їжі. Жування такої їжі може просто пошкодити брекети, або викликати відклеювання від зуба. Пошкодження брекет-системи подовжує термін лікування, і потребують додаткових візитів до кабінету лікаря. Ортодонт підкаже - наскільки часто потрібно користуватися щіткою, флосом і іншими інструментами. Чисті, здорові зуби і рухаються швидше - це відмінна мотивація для пацієнта дотримуватися гігієни порожнини рота!
Слід пам'ятати, що профілактика і правильний догляд за брекет-системою, в результаті принесуть, відмінний результат - здорові і красиві зуби.