Як правильно чистити зуби?

Чистити зуби і мити руки перед їжею - перше, чого навчають нас батьки. Тому ми думаємо, що вміємо робити і те й інше правильно. Виявляється, це далеко не так.

Отже, перш за все запам'ятайте головне правило правильної чистки зубів: горизонтальні рухи щіткою вздовж зубного ряду під забороною ! Таким чином ви не зчищають зубний наліт з емалі, а заганяєте його в міжзубні проміжки, а витягнути його звідти дуже і дуже складно. До речі, саме так найчастіше і починається карієс - тому що бактерії, які його викликають, живуть розмножуючись між зубами, жодного разу не тронуті гігієнічними засобами.

З чого почати

Тепер про те, як ТРЕБА чистити. Почнемо з нижньої щелепи, з внутрішньої поверхні зубів. Поставте щітку до краю зубів і повертайте щетинку так, щоб вона рухалася вертикально вздовж зубів, при цьому саму щітку пересувати з одного боку в інший не треба. Таким чином очистіть внутрішню поверхню нижніх і верхніх зубів.

Не перестарайтеся

Передні зуби (верхні і нижні) також очищаються вертикальними рухами, але для зручності щітку можна поставити перпендикулярно зубного ряду. Головне - не «пиляйте» зуби щіткою вгору-вниз дуже старанно; краще робіть виштовхують руху тільки вгору.

Як чистити зовні

Зовнішня поверхня зубів очищається так само, як внутрішня - поступово проведіть щіткою по зубному ряду, обертаючи тільки її голівкою. Звичайна щетина зубної щітки охоплює 3-4 зуба; щоб очистити кожну таку ділянку, вам буде потрібно близько 10 вертикальних рухів.

Очищення жувальної поверхні

Після того, як ви очистили зуби з внутрішньої і зовнішньої сторони, можна приступити до очищення жувальної поверхні. Ось тут вже підійдуть усім відомі руху вздовж . Тільки не захоплюйтеся - від сили натискання на щітку успіх всього дійства не залежить.

Завершальний етап

Завершити чистку можна круговими рухами щітки по зовнішній поверхні зубів. Для цього щільно зімкніть щелепу і рухайте щіткою уздовж всього зубного ряду. Після деякого тренування вся процедур повинна займати у вас близько 1,5 хвилин, хоча спочатку доведеться витратити на догляд за зубами до 3 хвилин.