Видалення зубів мудрості може викликати певні ускладнення, про які потрібно мати на увазі. Як правило, про них вас попередить лікар-стоматолог, однак і самому пацієнту знати про можливі проблеми теж досить важливо.
1) Найбільш частим варіантом ускладнення виступає суха лунка - про неї йде мова в тому випадку, коли кров'яний згусток на місці видаленого зуба був вимитий або просто не зумів сформуватися. Оскільки поява цього згустку крові є однією з найважливіших складових процесу загоєння, в результаті відтерміновується процес затягування і заживлювання лунки. Пацієнт при цьому відчуває сильний біль, може страждати від неприємного запаху. У разі такого ускладнення відвідування стоматолога є обов'язковим - він покладе в ранку спеціальний медикамент, який полегшує біль і сприяє загоєнню рани більш ефективно.
2) Парестезія. Як відомо, зуби мудрості у людини розташовуються неподалік від нервів, і в ході видалення зуба іноді не вдається уникнути пошкодження нервової системи. В результаті можливе оніміння підборіддя і язика. Це чимось схоже на ефект від анестезії, з тією лише різницею, що він буде більш тривалим (аж до пари тижнів). Саме тому рекомендується позбавлятися від зубів мудрості раніше, поки зубні коріння ще не дуже щільно засіли в лунці.
Хоча з точки зору природи, зуби мудрості функціонально безглузді, далеко навіть не кожен такий зуб потрібно видаляти. Якщо немає показань до видалення зуба мудрості (у нього немає дефектів, він абсолютно здоровий, не турбує свого володаря), то і видаляти подібний зуб немає ніякого резону. Так навіть при початковому карієсі, що піддаються лікуванню методом пломбування, не потрібно видаляти зуб. До того ж в деяких ситуаціях необхідно зберегти зуб мудрості цілим (наприклад, коли потрібно виконати процедуру протезування). Тому в кожному конкретному випадку питання збереження або видалення зуба мудрості розумно вирішувати в ході консультації з Вашим лікуючим стоматологом.