Правильно чистити зуби
Очищення зубів від нальоту за допомогою щітки і пасти дозволяє видалити до 60% бактерій, знижує ризик розвитку зубного каменю і запобігає запаленню ясен. Це є основою профілактики карієсу. Чистити зуби потрібно регулярно і ретельно , як мінімум двічі в день по 2-3 хвилини. При цьому головка щітки повинна здійснювати вертикальні (спрямовані від ясен), горизонтальні і кругові рухи. Не варто забувати і про язик, видалення з нього нальоту потрібно проводити регулярно. Для очищення міжзубних просторів бажано використовувати зубну нитку (флосс), що зберігає від карієсу контактні поверхоні зубів.
У боротьбі з нальотом комбінація чистки зубів з використанням ополіскувача ефективніше на 70%, ніж просто застосування зубної щітки. Ополіскувачі мають протимікробний ефект, чим допомагають знищити до 99,9% патогенних бактерій порожнини рота. Це підвищує ефективність профілактики карієсу. Застосування ополіскувача двічі в день сприяє зміцненню емалі, освіжає подих і знижує ризик появи зубного каменю і карієсу навіть в міжзубних проміжках.
Заповнювати недолік фтору
Недолік фтору в раціоні є одним з факторів, що сприяють зміні структури емалі і кісткової тканини. І заповнення дефіциту цього мікроелемента дозволяє запобігти як карієсу, так і захворювання опорно-рухового апарату. Профілактика карієсу включає вживання фторованої води, корекцію меню і використання засобів, збагачених фтором. Це можуть бути протівокаріозні пасти і спеціальні ополіскувачі порожнини рота, з «Захистом від карієсу», які містять оптимальну кількість фтору.
Уникати прийому контрастної по температурі їжі
Мікропошкодження емалі можуть виникати не тільки під дією бактерій. Занадто гаряча або холодна їжа нерідко призводить до розтріскування емалі, що сприяє проникненню інфекції вглиб зуба і розвитку карієсу.
Регулярно відвідувати стоматолога
Для профілактики та лікування карієсу звертатися до стоматолога потрібно не менше 2 разів на рік, це дозволить виявляти ураження зубів на ранніх стадіях. У дітей карієс нерідко має гострий перебіг, руйнування проходить швидше, ніж у дорослих. Тому дітей слід приводити на профілактичні огляди раз в 3 місяці. Карієс молочних зубів потребує обов'язкового лікування, щоб запобігти періодонтиту і пошкодження зачатків постійних зубів. Своєчасне лікування також усуває вогнище хронічної інфекції в роті, що допомагає зменшити кількість карієсу при зміні зубів.