Комплексная профилактика

Як відомо, зубний біль - це одна з найсильніших і нестерпних причин, яка буквально змушує пацієнта бігти в стоматологічну клініку. Особливу роль у своєчасній діагностиці та лікуванні захворювань зубів і щелепно-лицевої ділянки в цілому відіграє емоційний фактор - багато людей просто боятися звернутися вчасно до стоматолога. Всіх цих незручностей, пов'язаних з болем і страхом, можна уникнути, приділяючи час профілактиці захворюванню зубів .

Правильна та ефективна профілактика являє собою сукупність державних, соціальних, індивідуальних заходів, які спрямовані на збереження здоров'я людини на максимально високому рівні.

Стоматологічна профілактика включає в себе великий перелік різних заходів, які захистять вас від зубного болю, проте для найкращого результату ці заходи повинні застосовуватися в комплексі.

Отже, комплексна система профілактики стоматологічних захворювань включає:

  • Обізнаність пацієнтів в області стоматології. Лікар в формі навчальної лекції, бесіди розповідає про всілякі ризики захворювань зубів, а також говорить про необхідність своєчасних профілактичних оглядів. Для дітей такі заходи проводяться зазвичай у вигляді пізнавальних ігор.
  • Раціональне харчування. Необхідно донести до пацієнта, що існують продукти харчування, які можуть нашкодити структурі зубів, до таких продуктів відносяться, наприклад, різноманітні солодощі, споживання яких необхідно зменшити, або після використання таких продуктів в їжу - почистити зуби. Існують також продукти, які необхідно включити в раціон. Це свіжі овочі і фрукти, які не тільки багаті корисними вітамінами та елементами, але і сприяють самоочищенню порожнини рота. Необхідно пам'ятати, що харчування має бути різноманітним!
  • Навчання гігієні і контрольоване чищення зубів. На профілактичному прийомі лікар на спеціально виготовленій моделі показує Вам, як правильно чистити зуби, розповідає про різні способи чищення зубів, а також про засоби по догляду за порожниною рота і допомагає підібрати відповідні для Вас засоби. На наступному прийомі проводиться контрольоване чищення зубів - пацієнт під наглядом стоматолога демонструє, як він навчився доглядати за зубами.
  • Застосування різних засобів, відновлюють структуру зубів. До таких препаратів належать препарати кальцію і фтору.
  • Відвідуйте фахівців стоматологічних клінік два рази в рік, дотримуйтесь необхідних рекомендацій, тим більше, що вони досить прості, і таким чином Ви зможете звести до мінімуму всі ризики виникнення захворювань зубів.